Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nowa miotła w Sądeckim Pogotowiu

1 lutego 2010 r.

W dniu dzisiejszym starosta nowosądecki Jan Golonka wręczył Józefowi Zygmuntowi akt powołania na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu...

W dniu dzisiejszym, na posiedzeniu Zarządu Powiatu starosta nowosądecki Jan Golonka wręczył Józefowi Zygmuntowi akt powołania na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu.

Członkowie Zarządu podziękowali za dotychczasowa współpracę i życzyli wszelkiej pomyślności w dalszej odpowiedzialnej pracy na rzecz mieszkańców Sądecczyzny.

W związku z wyrażeniem zgody na objęcie nowej funkcji, Józef Zygmunt dotychczasowy członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego złożył rezygnację i mandat radnego. Na piątkowej sesji, Rada Powiatu Nowosądeckiego przyjęła rezygnację Józefa Zygmunta z funkcji członka Zarządu i zwolniła go z pełnienia powierzonych obowiązków. Na podstawie pisemnego zrzeczenia się mandatu, stwierdzała wygaśnięcie mandatu radnego.

Jednocześnie radni przychylili się do projektu zmniejszenia składu Zarządu Powiatu do czterech osób, co potwierdzili stosowną uchwałą wprowadzającą zmianę w Statucie Powiatu Nowosądeckiego.

Józef Zygmunt(ur.1961) z wykształcenia politolog, emerytowany strażak i samorządowiec. Pracę zawodową rozpoczął w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie po kolejnych szczeblach awansował do funkcji zastępcy Komendanta Rejonowego PSP w Nowym Sączu. Członek Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP w Krakowie, członek Zarządu Powiatowego Związku OSP w Nowym Sączu, prezes Zarządu Gminnego OSP w Chełmcu, prezes Zarządu Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Nowym Sączu.

W latach 1990-1994 zastępca wójta gminy Chełmiec. Współzałożyciel Sądeckiego Ruchu Samorządowego oraz Kas Wzajemnej Pomocy, członek Zarządu Gminnego Kasy w Chełmcu. Od 1998-2010 nieprzerwanie radny powiatowy oraz członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa. Szef Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego, szef Zespołu d/s Zintegrowanego Programu Bezpieczeństwa dla Powiatu Nowosądeckiego. Przewodniczący Rady Zatrudnienia PUP dla Powiatu Nowosądeckiego i Rady Społecznej Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Członek Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu oraz ekspert Sejmowej Podkomisji ds. Zarządzania Kryzysowego. Dał się poznać jako doskonały organizator, logistyk i doświadczony specjalista w sprawach bezpieczeństwa i ratownictwa.

Również z dniem dzisiejszym, na stanowisko zastępcy dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu, starosta nowosądecki powołał Janusza Gerocha, który przez ostatnie dwa miesiące pełnił obowiązki dyrektora placówki po odejściu długoletniej dyrektor Pogotowia dr Danuty Cabak-Fiut.

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...