Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nawojowa: nowe boisko dla uczniów Zespołu Szkół

19 listopada 2019 r.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej może już korzystać z nowoczesnego boiska sportowego. Dzisiaj uroczyście przecięto wstęgę.

Dokonali tego: senator Wiktor Durlak, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane wyniosła 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej - 168 000,00 zł.

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m.

- To kolejny obiekt sportowy, który wybudowaliśmy dla młodzieży uczącej się w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Boisko ma nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest nowoczesne i oświetlone. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyło zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Starosta przekazał dyrektorowi Zespołu Szkół w Nawojowej Michałowi Bulzakowi promesę na 2 tysiące złotych, a marszałek województwa Witold Kozłowski – piłki do gry.

Prace przy przebudowie obiektu były czasochłonne. Najpierw należało zdemontować istniejące urządzenia i ławki oraz nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych i tłucznia, rozebrać m.in. podbudowę z kruszywa kamiennego, elementy betonowe, wykonać odwodnienie terenu. Dopiero później wykonano nową nawierzchnię poliuretanową, zamontowano wyposażenie boisk, namalowano linie wyznaczające pola do poszczególnych gier.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: senator Wiktor Durlak, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Edward Ciągło, wójt gminy Nawojowa dr Stanisław Kiełbasa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszard Poradowski, radni - Maria Barbara Szarota, Stanisław Dąbrowski, Paweł Łabuda, Marek Pławiak, a także sekretarz Powiatu Monika Dziedzina i dyrektorzy szkół powiatowych. Nad wszystkim czuwał Michał Bulzak – dyrektor Zespołu Szkół w Nawojowej wraz z kadrą i uczniami.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...