Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Narodowe Czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej. Starosta w roli Zbyszko Dulskiego

4 września 2021 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął dziś udział w Narodowym Czytaniu "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Odbyło się ono w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu i było połączone z wręczeniem nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moja ilustracja do książki: Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie".

Starosta wcielił się w rolę lekkoducha Zbyszko Dulskiego, w drugim akcie jego rolę przejął burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Anielę Dulską zagrała Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a Justynie Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przypadła w udziale rola córki Dulskich – Hesi.

Po przeczytaniu dwóch aktów sztuki wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na ilustracje do książki Jadwigi Marzec, w której dwa pieski Traper i Lukier odkrywają największe atrakcje Sądecczyzny. W kategorii "Bohater literacki" pierwsze miejsce zdobył Konrad Lorek (12 lat). Dwa kolejne przypadły w udziale Nicoli Kukuczce (10 lat) i Monice Grzyb (10 lat). W kategorii "Atrakcje turystyczne Sądecczyzny" pierwsze miejsce wywalczył Karol Giza (9 lat), drugie ex equo zdobyły Rita Obrzud (7 lat) i Antonina Zielonka (11 lat), równorzędne trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Bodziony (8 lat) i Oliwii Dudczak (13 lat).

- Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac, było ich ponad sto trzydzieści – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - W ten sposób promujemy talenty i zachęcamy młodych ludzi do czytania.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...