Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Najlepszy czas dla Sądecczyzny

26 stycznia 2016 r.

- Będę wojewodą stale obecnym w terenie - zadeklarował dziś wojewoda małopolski Józef Pilch. W Starostwie Powiatowym spotkał się z parlamentarzystami z okręgu nr 14 oraz samorządowcami z Sądecczyzny. Gospodarzem spotkania był starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Głównym tematem spotkania, do którego doszło dzięki zabiegom senatora Stanisława Koguta i radnego wojewódzkiego Witolda Kozłowskiego, były sprawy ważne dla regionu, w tym odtworzenie w Nowym Sączu dyspozytorni pogotowia ratunkowego oraz laboratorium Sanepidu. Obie przestały istnieć po reformie przeprowadzonej przez poprzedniego wojewodę Jerzego Millera.

- O powrocie dyspozytorni i laboratorium będziemy mogli rozmawiać po Światowych Dniach Młodzieży – podkreślił Józef Pilch.

Wojewoda dodał, że na samo doposażenie służb medycznych związane z obsługą tego wydarzenia, rząd przeznaczył 28 mln zł.

- Małopolska na pewno na tym nie straci, a zyska, ponieważ zakupiony za te pieniądze sprzęt zostanie w regionie - zapewnił Józef Pilch.

Dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt podkreślił, że placówka jest gotowa w każdej chwili zorganizować na terenie Nowego Sącza dyspozytornię. Czeka tylko na stosowną decyzję.

Obecny na spotkaniu senator Stanisław Kogut zauważył, że potrzebne jest odejście od modelu poprzedniego rządu, który wbrew założeniom reformy administracyjnej kraju centralizował władzę zamiast oddawać ją samorządom. Teraz ma się to zmienić.

- Po wygraniu wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość Małopolska i Sądecczyzna mają historyczną szansę na przyspieszenie rozwoju - przekonywał Stanisław Kogut. - Prezydent RP, premier i minister infrastruktury są Małopolaninami. Łatwiej więc będzie zabiegać o nasze sprawy w Warszawie.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak chwalił gotowość wojewody do współpracy z samorządami.

- Świadczy o tym przyjęcie zaproszenia do Nowego Sącza i chęć rozmowy o sprawach, które są ważne dla Sądecczyzny – dodał starosta.

Sam wojewoda zapewnił, że odwiedzi każde miasto i gminę w Małopolsce, by na miejscu rozmawiać o ich problemach.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...