Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

11 maja 2023 r.

Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyły się obchody Dnia bibliotekarza. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wyróżniającym się bibliotekarzom nagrody i uhonorował ich Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

- Dziękuję za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie mieszkańców Sądecczyzny do uczestniczenia w życiu bibliotek – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem dumny, że nasza Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu ma tak świetną kadrę.  Dziękuję za waszą pracę – nie tylko tą związaną z książkami, ale też sporo innych spotkań i imprez kulturalnych organizowanych w bibliotekach. Życzę zdrowia i wytrwałości. Niech praca przynosi wam wiele satysfakcji. Dziękuję również za kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!

Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Monika Jasiurkowska-Zaryczny – BPMiG w Piwnicznej-Zdroju, Barbara Konieczny – BPG w Krynicy-Zdroju, Izabela Mokrzycka – GBP w Nawojowej i Barbara Szczepanik – GBP w Łącku.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymały: Elżbieta Góra i Janina Igielska – obie z MCKCiE w Grybowie Dział Biblioteczny.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, radna powiatowa Anna Radzik, burmistrz Grybowa Paweł Fyda i wójt gminy Grybów Jacek Migacz, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek oraz przedstawiciele pracowników bibliotek działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie prowadziła Aneta Galeja-Ligęza – dyrektor MCKCiE w Grybowie.

Wykład pt. „Bibliotekarz w świecie metawersów i sztucznej inteligencji – wirtualne możliwości, realne wyzwania” wygłosiła dr Żaneta Kubic z Muzeum UJ – Collegium Maius.  

Spotkanie uświetnił występ przedszkolaków z grybowskiej placówki.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...