Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nagrody dla bibliotekarzy

8 maja 2020 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się dzisiaj z Moniką Jackowicz-Nowak – dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Okazją jest obchodzony dzisiaj Dzień Bibliotekarza. Od dzisiaj można również wypożyczać książki we wszystkich oddziałach PiMGBP.

- Dziękuję wszystkim osobom pracującym w bibliotekach w Powiecie Nowosądeckim. W tym roku nie możemy się spotkać osobiście, ale w imieniu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i swoim własnym, pragnę Państwu podziękować za wytrwałość w propagowaniu czytelnictwa. Szczególnie dziękuję za dbałość o młodych czytelników, dla których, dzięki Waszej pracy, świat książki staje się atrakcyjny – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki Państwa fachowej pomocy w korzystaniu z zasobów bibliotecznych, mieszkańcy Powiatu mogą realizować swoje pasje, rozwijać się zawodowo i poszerzać swoje horyzonty czerpiąc z nieprzebranego źródła wiedzy.

Ale praca bibliotekarza to nie tylko zajmowanie się czytelnikami i księgozbiorem. To także organizowanie spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, wystaw, spotkań z organizacjami pozarządowymi.

- Łączycie tradycję z nowoczesnością – dodał starosta. - Biblioteki stały się obecnie miejscem w którym integruje się lokalna społeczność. To ośrodki upowszechniające kulturę i wiedzę. To dzięki Wam, biblioteka jest miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich, miejscem spotkań, oazą spokoju. Miejscem, w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki.

Starosta poprosił dyrektor Biblioteki o przekazanie życzeń wszystkim pracownikom książnic z Powiatu Nowosądeckiego. Wyróżnił też cztery panie przyznając im Nagrodę Starosty. Otrzymały ją: Anna Czernek (GBW w Kamionce Wielkiej), Małgorzata Jasińska (GBP w Korzennej), Justyna Półtorak (BPG w Krynicy-Zdroju) i Małgorzata Tomasiak (GBP w Korzennej).

- Dziękując za Waszą pracę, życzę satysfakcji zawodowej, sukcesów w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby praca którą wykonujecie dawała Wam wiele zadowolenia – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...