Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Na rowerach z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju

11 maja 2021 r.

Po raz szósty wyruszą na rowerach z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju i pod drodze będą promować Sądecczyznę. Dzisiaj starosta Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali umowę w tej sprawie z Bogdanem Kałuckim - prezesem stowarzyszenia Krynicka Organizacja Turystyczna.

- Wspieramy rozwijanie pasji i osoby, które swoimi działaniami promują nasz piękny region - powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Ta impreza od kilku lat wzbudza spore zainteresowanie w Polsce. Całej ekipie życzę powodzenia, gratuluję odwagi i formy.

- Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę ze starostami i tym samym mamy pewność, że wyjazd dojdzie do skutku - mówi Bogdan Kałucki, prezes stowarzyszenia KOT. - Losy tegorocznego wyjazdu wahały się w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Nie wiedzieliśmy też, czy będzie mogli bez problemów pokonać tę trasę. Ale udało się. Jedziemy promować Sądecczyznę i obie Krynice, promować zdrowy tryb życia i oglądanie Polski z perspektywy roweru. Zapewniam, że to całkiem inna perspektywa niż oglądanie jej z okien samochodu jadącego po autostradzie.

W wyprawie nie uczestniczą zawodowcy.

- Biorą w niej udział przeciętni rowerzyści, trenujący od czasu do czasu - dodaje prezes Bogdan Kałucki. - W tym roku tych treningów było znacznie mniej, ponieważ aura nie sprzyjała, ale mam nadzieję, że damy radę.

Impreza odbędzie się w dniach 2 – 13 czerwca tego roku. Uczestnicy wyprawy będą ją relacjonować w mediach społecznościowych.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...