Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Muzyczne podziękowania z Żytomierza

23 maja 2023 r.

 

Zespół Chóralny "Gloria" z Żytomierza wystąpił dziś w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. To forma podziękowania za pomoc, jakiej udzielił Powiat Nowosądecki Ukraińcom w związku z toczącą się w tym kraju wojną.

Chór z Żytomierza jest dwunastokrotnym zdobywcą Grand Prix, laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Bułgarii, Czechach, Słowenii, Niemczech, Włoszech i w Polsce. Zespół istnieje od 32 lat, a w chórze śpiewa blisko 80 dzieci w wieku od 9 do 16 lat. Chórzyści występują w szpitalach dla rannych żołnierzy oraz dzieci z chorobami nowotworowymi. Koncertuje też, by pozyskać fundusze dla walczącej Ukrainy.

Założycielem i dyrygentem chóru jest Nataliya Klymenko – Zasłużona Artystka Ukrainy, kawaler Orderu "Świętej Wielkiej Męczennicy Warwary". Koncertmistrzami są pianista Oleksandr Klymenko, Zasłużony Artysta Ukrainy oraz Olga Mykal. Za choreografię odpowiada Davyd Naifonov.

- Ten koncert jest podziękowaniem za wielką pomoc, którą od pierwszego dnia wojny udziela Ukrainie Powiat Nowosądecki – wyjaśnia Iwona Romaniak, prezes Fundacji "Bratnia Dusza". - Dzięki zaangażowaniu Pana starosty Marka Kwiatkowskiego i władz Powiatu na Ukrainę dotarło już 500 ton darów, a pomoc nadal tam płynie.

W imieniu władz Powiatu, a także dyrektorów i pracowników Starostwa chórzystom podziękował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Śpiewacie i tańczycie na więcej niż złoty medal – podkreślił starosta. - Daliście koncert na najwyższym poziomie. Muzyka zbliża ludzi i wierzę, że to braterstwo, które łączy nasze narody będzie mocne i trwałe jak nigdy dotąd.

Po koncercie starosta Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli chórzystom upominki z powiatowymi gadżetami oraz słodyczami ufundowanymi przez pracowników Starostwa.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...