Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mszalniczanie od 40 lat promują tradycję i kulturę Lachów Sądeckich

20 września 2021 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył nagrodę o wartości 4000 zł Zespołowi Regionalnemu "Mszalniczanie", świętującemu jubileusz 40-lecia działalności. To dowód uznania za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury regionalnej i ludowej.

Starosta wręczył też kierownikowi zespołu Czesławowi Majewskiemu płytę "Mszalniczan", wydaną z okazji jubileuszu w ramach Sądeckiej Fonoteki Powiatowej. Wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego Ryszardem Poradowskim przekazał też nagrodę finansową Kazimierzowi Ogorzałkowi, który przed 40 laty przyczynił się do powstania zespołu. Zakładał go ze Stanisławem Kunickim, który niestety nie doczekał jubileuszu.

- Jesteście wspaniałymi ambasadorami regionu zarówno w kraju jak i za granicą – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski.

Jubileuszu zespołowi gratulowali także poseł Patryk Wicher i radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Wręczyła ona Kazimierzowi Ogorzałkowi odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", a kierownikowi Czesławowi Majewskiemu przekazała medal Polonia Minor, przyznawany przez marszałka województwa małopolskiego i przewodniczącego Sejmiku.

"Mszalniczanie" prezentują folklor swojego regionu w autentycznej formie. Są to nie tylko pieśni, tańce i muzyka, ale też widowiska będące rekonstrukcją tradycyjnych obrzędów. Zespół wyróżnia niezwykle bogato zdobiony strój, gwara, taniec i śpiew.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...