Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Można bezpiecznie jechać w kierunku Hali Łabowskiej

6 października 2021 r.

Ponad 3 kilometry nowego asfaltu zostało ułożone na drodze powiatowej Łabowa - Łabowiec prowadzącej w stronę popularnego szlaku na Halę Łabowską. Do tej pory zniszczona wąska droga była nie lada wyzwaniem dla kierowców i pieszych.

- Wraz z nową nawierzchnią, została wymieniona podbudowa drogi, zrobione odwodnienie i wyremontowane przepusty - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dodatkowo zrobiliśmy oznakowanie poziome, które zdecydowanie poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo szczególnie po zmroku.

Całkowita wartość robót to 2 823 827,44 zł. Z budżetu Powiatu Nowosądeckiego wydatkowano na ten cel 1,2 mln złotych, a PG Lasy Państwowe dofinansowały inwestycję w wysokości ok. 1,6 mln zł.

Rozmowy z przedstawicielami Lasów Państwowych prowadziła w tej sprawie wójt gminy Łabowa Marta Słaby.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Lasami Państwowymi i starostą nowosądeckim mamy kolejną wyremontowaną drogę – mówi pani wójt. – To ważna i często uczęszczana trasa w naszej gminie. Korzystają z niej zarówno mieszkańcy, jak i setki turystów udających się na piesze i rowerowe szlaki.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...