Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Miliony w asfalcie

27 grudnia 2019 r.

Ponad 3,7 miliona złotych kosztował remont drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze na długości 3625 metrów. Teraz kierowcy mogą się tamtędy bezpiecznie poruszać.

Zadanie było objęte dofinansowaniem z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Pozyskane dofinansowanie pozwoliło na remont 2117 metrów drogi, natomiast za ponad 1,6 kilometra nowej nawierzchni zapłacono w 100 procentach z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Bardzo dziękuję staroście i Zarządowi Powiatu za podjęcie takiej decyzji – mówiła radna Joanna Szewczyk-Kubacka, która dzisiaj wraz ze starostą Markiem Kwiatkowskim i przewodniczącym Rady Gminy Chełmiec Wiesławem Szołdrowskim sprawdzali wykonane prace.

To droga, którą jako jedną z pierwszych zlustrował starosta na wiosnę tego roku. Wiedząc o potrzebie pilnego remontu poszukiwał środków na sfinansowanie inwestycji. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu i korzystnym rozstrzygnięciom przetargu – remont ruszył i został szybko zakończony.

O remont nawierzchni na tym odcinku przez wiele lat apelował obecny przewodniczy RG Chełmiec Wiesław Szołdrowski. Teraz, dzięki wsparciu starosty Marka Kwiatkowskiego, remont został wykonany.

- Żeby zachować ciągłość i połączyć wyremontowane fragmenty drogi, podjęliśmy decyzję o remoncie odcinka do Chochorowic – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Za 1,6 kilometra nowej nawierzchni zapłaciliśmy ponad 880 tysięcy złotych. Każda taka inwestycja sprawia, że poprawia się bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...