Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: w Zespole Szkół będzie klasa sportowa?

29 listopada 2019 r.

Jest bardzo prawdopodobne, że od września przyszłego roku w Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie klasa sportowa. Dzisiaj rozmawiali o tym ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

- Klasa sportowa byłaby dopełnieniem klas mundurowych działających w tej placówce – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem zwolennikiem łączenia nauki z rozwojem fizycznym. Niegdyś Sądecczyzna słynęła ze sportów zimowych, również saneczkarstwa. Mam nadzieję, że uda się utworzyć specjalne tory do uprawiania tej dyscypliny.

Uczniowie mieliby możliwość skorzystania z najnowocześniejszego sprzętu – o tym zapewniali podczas spotkania przedstawiciele PZSS. Byłyby też organizowane specjalistyczne obozy sportowe.

- To wielka szansa dla młodych ludzi, tym bardziej, że w przyszłym roku ma ruszyć budowa hali sportowej ze strzelnicą właśnie przy Zespole Szkół w Marcinkowicach – dodaje Wiesław Gródek, dyrektor placówki. – Młodzież potrzebuje miejsc, gdzie może ćwiczyć i rozwijając swoje sportowe umiejętności. Cieszę się, że starosta podchodzi z entuzjazmem do takich projektów.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...