Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: teren ogrodzony, rusza budowa hali sportowej ze strzelnicą!

21 grudnia 2020 r.

Firma, która wygrała przetarg na budowę hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach, weszła już na plac budowy. Teren został ogrodzony i jak tylko pogoda pozwoli – ruszą prace w tym miejscu.

- To jedna z największych inwestycji tej kadencji, a dla mnie osobiście bardzo ważna - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Takiego obiektu nie ma nawet w Małopolsce. Na tę inwestycję pozyskaliśmy już ponad 8,8 miliona złotych. Zespół Szkół w Marcinkowicach od dawna zasługiwał na pełnowymiarową halę sportową, tym bardziej, że kształcimy tutaj przyszłych mundurowych, którzy mają sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w 2022 r.

Przypomnijmy, że to kolejna inwestycja „sportowa” realizowana przez władze Powiatu Nowosądeckiego. W ubiegłym roku powstała hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu i boisko przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Niedawno dobiegła końca budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie.

Warto wiedzieć:

Projektowany obiekt hali sportowej to budynek wolnostojący, niepodpiwniczony, parterowy, niezależny funkcjonalnie. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Hala sportowa została zlokalizowana w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby zminimalizować jej wpływ na zabytek. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking na 33 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych oraz jedno dla autobusu.

Projektowany obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, wejście główne do budynku – bez barier architektonicznych, węzły sanitarne i szatniowe przystosowane dla niepełnosprawnych.

Sala gimnastyczna zapewnia możliwość gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną (z boiskiem o wym. 20x40 m), koszykówkę (pole gry 15x28 m) oraz siatkówkę (możliwość wydzielenia trzech niezależnych pól treningowych o wym. 9x18 m). Dostępny z sali oraz z zewnątrz magazyn zapewnia miejsce do składowania sprzętu do gry, zaś w strefie szatniowej zlokalizowano bloki szatniowe: dwie szatnie dziewcząt z zapleczem sanitarnym oraz dwie szatnie chłopców z zapleczem sanitarnym. Na piętrze dostępnej z klatki schodowej zaprojektowano wentylatornie i kotłownię.

Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim  Urzędem Ochrony Zabytków i przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz zagospodarowanie terenu ozdobną  zielenią.

Projektant: Autorska Pracownia Projektowa ARP Manecki Sp. z o.o. sp. k. z Krakowa.

Wykonawca robót: Piotr Gurgul, Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej.

Wartość robót wynikająca z zawartej umowy: 11.892 568,74 zł brutto

Ilość podmiotów ubiegających się o zamówienie: 15.

Czas trwania postępowania przetargowego: od 20 maja 2020 r.

Termin oddania budynku do użytku: 2022 r.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...