Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: piknik w strugach deszczu

29 sierpnia 2021 r.

Opady deszczu nie przeszkodziły mieszkańcom Marcinkowic i całej gminy Chełmiec, aby przybyć na Rodzinny piknik zorganizowany na terenach Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Na spotkaniu nie zabrakło starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, pod patronatem którego odbywała się dzisiejsza impreza.

Oprócz występów Zespołu Regionalnego Niskowioki i Orkiestry parafialnej z Marcinkowic, nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych. Sporym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa (dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie dla Orkiestry parafialnej i parafii), lokalne przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich, animacje dla dzieci i konkurs piosenki. Można też było zwiedzić wyremontowany dwór Morawskich.

- Rodzinne pikniki to nasza tradycja - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Cieszę się, że mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać i to tak licznie. Mam nadzieję, że pomimo niesprzyjającej aury, wszyscy będziecie sie dobrze bawić.

Organizatorami Festynu są: Rada parafialna przy parafii w Marcinkowicach, Akcja katolicka z Marcinkowic, Orkiestra parafialna z tej miejscowości, Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic i Koło Gospodyń Wiejskich z Rdziostowa.

W dzisiejszym Pikniku rodzinnym uczestniczyli m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny powiatowy Paweł Łabuda, księża z parafii w Marcinkowicach na czele z proboszczem ks. Tadeuszem Celustą, Iwona Sikorska - dyrektorka Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz mieszkańcy Marcinkowic i gminy Chełmiec.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...