Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: otwieramy klasę sportów saneczkowych!

26 lutego 2020 r.

Uczniowie, którym zależy nie tylko na zgłębianiu wiedzy, ale też na wszechstronnym rozwoju fizycznym będą to mogli robić już od września w nowej klasie o profilu sportowym ze specjalnością sportów saneczkowych. Taka klasa zostanie powołana w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu podpisano porozumienie między szkołą, a Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych i Powiatem Nowosądeckim jako organem prowadzącym dla szkoły.

- W ramach porozumienia, Polski Związek Sportów Saneczkowych pomoże między innymi przy opracowaniu specjalistycznego programu kształcenia, organizacji obozów treningowych, a także wyposaży naszą szkołę w dwa trenażery saneczkarskie przeznaczone do wzbogacenia bazy treningowej – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To świetna informacja dla młodych ludzi, którzy chcą uprawiać sport. Przypomnę, że Zespół Szkół w Marcinkowicach wzbogaci się o pełnowymiarową halę sportową wraz ze strzelnicą. Nie jest wykluczone, że przy wsparciu PZSS udałoby się wybudować naturalnie lub sztucznie śnieżony tor saneczkowy. Jestem wielkim zwolennikiem uprawiania sportu i rozwoju młodych ludzi właśnie przez takie zajęcia. Dają one nie tylko poczucie przynależności do grupy, budują tężyznę fizyczną, uczą rywalizacji fair play, ale też wpływają na kształtowanie charakteru.  

Z umowy jest także zadowolony dyrektor szkoły Wiesław Gródek i wicedyrektor Iwona Sikorska.

- To wielka szansa dla uczniów z całego Powiatu Nowosądeckiego – przekonują. – Nasza szkoła słynie z klas mundurowych, teraz otworzymy klasę sportową. Mamy nadzieję, że nie będzie problemu z naborem, tym bardziej, że zapewniamy profesjonalną kadrę i sprzęt treningowy.

Porozumienie podpisali: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Wiesław Gródek oraz przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych: prezes Jan Błoński, sekretarz generalny Janusz Tatera i członek Zarządu Zbigniew Czoch.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...