Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Marcinkowice: jest sześć oświetlonych przejść dla pieszych!

31 lipca 2020 r.

Właśnie zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Marcinkowicach. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą też już korzystać z sześciu przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone. To sprawia, że kierowcy mogą dostrzec pieszego z dużej odległości.

Na modernizację drogi Powiat uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejne wnioski, właśnie na stworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych, zostały wysłane do marszałka województwa.

- Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie, a wszystkie newralgiczne miejsca na tej trasie, które są najbardziej uczęszczane przez mieszkańców zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone i doświetlone – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Podczas remontu drogi, powstał również chodnik. Wybudowano go we współpracy z wójtem gminy Chełmiec. Bezpiecznie można już po nim przejść od szkoły do ul. Jagodowej. Zostały też połączone odcinki chodnika w samych Marcinkowicach - brakowało tam 80 metrów.

- W trakcie prac została przełożona linia energetyczna, wykonaliśmy również odwodnienie i poprawiliśmy skrzyżowanie prowadzące do cmentarza – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Te prace to pierwszy etap. Na kolejny zostanie niebawem podpisana umowa z wykonawcą. Po zakończeniu całej inwestycji, droga od Chełmca do granicy z powiatem limanowskim zyska nową nawierzchnię. Dla kierowców jazda będzie zdecydowanie bardziej komfortowa, a dla pieszych pojawią się bezpieczne przejścia i chodniki.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...