Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Mamy kolejne dwa miliony na budowę Powiatowego Centrum Sportu!

27 kwietnia 2021 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał dzisiaj z rąk wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka czek potwierdzający przyznanie dwóch milionów złotych na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To bardzo dobra wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dotychczas, dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, pozyskaliśmy dofinansowanie do budowy Powiatowego Centrum Sportu w wysokości 4,3 miliona złotych. Teraz dodatkowe dwa miliony. Marcinkowice mają szanse stać się największym centrum sportowym Sądecczyzny. Przypomnę, że od kilku miesięcy trwają już pracę przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową.

Na terenie zewnętrznego kompleksu sportowego znajdą się boiska, bieżnia, miejsce na rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz basen.

- To spełnienie marzeń uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Chcemy, aby Powiatowe Centrum Sportu było dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Podczas dzisiejszego spotkania w sądeckiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Wręczali je posłowie Anna Paluch i Jan Duda oraz wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...