Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sączu: wybierz klasę dla siebie

17 marca 2023 r.

Architektura, ratownictwo medyczne, prawo, a może psychologia? To innowacje, które będzie można realizować od września 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Cztery klasy o ciekawych kierunkach oferuje ósmoklasistom starosądecki ogólniak.

Klasy o takim profilu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy w przyszłości. Liceum, które może poszczycić się 100% zdawalnością matur oferuje swoim przyszłym uczniom bogatą ofertę dydaktyczną, świetne warunki i dodatkowe zajęcia. W szkole działa m.in. Akademia Talentów, gdzie młode siatkarki kształcą się pod okiem najlepszych trenerów, a także Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK.

– W centrum naszej uwagi jest uczeń, a także jakość kształcenia - mówi dyrektor szkoły Krzysztof Szewczyk. – Przekazujemy wiedzę i umiejętności niezbędne na egzaminie maturalnym, ale i studiach. W naszej szkole edukacja oparta jest na dobrych relacjach i kreatywnym współdziałaniu na wielu płaszczyznach. Klasa psychologiczno-pedagogiczna cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że w ubiegłym roku uruchomiono aż dwa oddziały.

Uczeń w klasie pierwszej oprócz standardowych przedmiotów ogólnych uczy się przedmiotów rozszerzonych. Poznaje swoje predyspozycje i adekwatne do nich techniki uczenia się, skutecznie kształtuje umiejętności społeczne i komunikacyjne. Kształtuje nabyte umiejętności i rozwija pasje na zajęciach dodatkowych. Uczniowie wyjeżdżają także na wymiany międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+. Odwiedzili już Hiszpanię, Niemcy, a teraz Grecję.

Dodatkowo w szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło PCK. Uczniowie realizują swoje pasje i aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Od września działać będą klasy o profilu:

- Psychologiczno-pedagogicznym z innowacją: podstawy psychologii i pedagogiki (przedmioty rozszerzone: biologia, język polski i język angielski),

- Medyczna z innowacją ratownictwo medyczne (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski),  

- Prawnicza z innowacją prawo (przedmioty rozszerzone: historia, język polski i język angielski),

- Akademickim z innowacją elementy edukacji architektonicznej (przedmioty rozszerzone matematyka, geografia, język angielski).

Szczegóły: https://lo.stary.sacz.pl/

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...