Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sączu: SIMowcy w akcji

6 października 2021 r.

Na Sądecczyźnie powstała pierwsza grupa SIM. Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi to zespół liderów młodzieżowych działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Grupa 60 uczniów starosądeckiego liceum zawiązała szkolne koło PCK i od września wstąpiła do SIM oddział Małopolska. Opiekunkami koła są: Aneta Mamala i Małgorzata Dorula.

SIMy to najbardziej aktywni członkowie ruchu młodzieżowego, którzy realizują wolontariat w każdym obszarze działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Tytuł SIMa PCK można uzyskać po przejściu trzech etapów procesu, a szkolenia liderskie dla najaktywniejszych wolontariuszy odbywają  się podczas  ogólnopolskich obozów młodzieżowych. Jak każda dobrze prosperująca grupa, SIM ma już wybrany zarząd. Przewodniczącą jest Małgorzata Rutka, sekretarzem Emilia Sowińska, skarbnikiem Oliwia Rogowska, a członkiem Dawid Bober. Ci młodzi ludzie są twórcami i realizatorami ciekawych i pożytecznych inicjatyw. Wszyscy już odbyli pierwsze szkolenia i warsztaty. Przed nimi jeszcze 16-godzinny kurs i liczne pokazy pierwszej pomocy, utworzenie czterech sekcji tematycznych, przeprowadzenie szeregu akcji i Gala Wolontariatu Młodzieżowego.

We wrześniu, szkolne koło PCK i SIMowcy spotkali się między innymi na warsztatach z wiceprezesem Zarządu MOO PCK Kraków Dariuszem Cieślą, prezesem OR PCK i ambasadorem koła, a tym samym rekordzistą świata w oddawaniu krwi Andrzejem Lisem, a także prezesem Starosądeckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Robertem Jastrzębskim. Młodzież poznała historię PCK, a także ideę honorowego krwiodawstwa, dowiedziała się o najbliższych planowanych akcjach poboru krwi organizowanych w Starym Sączu oraz o działalności klubu.

Projekt „SIM – Skuteczność, Inicjatywa, Młodość”, współfinansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...