Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sączu: bogata i innowacyjna oferta nauczania

12 maja 2021 r.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje. Szkoła będzie rekrutować do czterech oddziałów i stawia sobie za cel przygotowanie uczniów do twórczego i odpowiedzialnego życia, poprzez kształcenie umysłów i charakterów, tak, aby potrafili łączyć poszanowanie uniwersalnych wartości z wyzwaniami współczesnego świata.

17 maja rusza rekrutacja do szkoły. Uczniowie Liceum Marii Skłodowskiej-Curie będą mogli uczyć się w następujących klasach:

PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA pod patronatem Instytutu Pedagogiki PWSZ i Psychologii WSB. Innowacja: podstawy psychologii i pedagogiki. Przedmioty rozszerzone: biologia, język angielski, język polski. Dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym doskonale przygotowuje do egzaminu maturalnego, a zdobyta podczas nauki wiedza pozwoli z powodzeniem na studiowanie takich kierunków jak np. psychologia, psychologia biznesu, psychologia kliniczna, psychiatria, psychologia zdrowia, pedagogika, resocjalizacja, psychiatria, doradztwo zawodowe, socjologia, kognitywistyka, coaching, terapia zajęciowa, bibliotekarz, public relaction, reklama i wiele innych.

MEDYCZNA. Innowacja: pielęgniarstwo z ratownictwem medycznym. Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski. Profil jest skierowany do uczniów, którzy chcą w przyszłości podjąć studia z zakresu nauk medycznych oraz tych, dla których pasją jest poznawanie i rozwijanie zainteresowań w dziedzinie biologii. Ukończenie tej klasy daje możliwość podjęcia studiów m.in na kierunkach: medycyna, stomatologia, farmacja, biotechnologia, analityka medyczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka, biologia, chemia, ochrona środowiska, zootechnika, weterynaria, ratownictwo medyczne i psychologia.

PRAWNICZA. Innowacja: prawo. Przedmioty rozszerzone: historia, język polski i język angielski. Program nauczania przygotowuje do studiowania na kierunkach: prawo, administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, historia, socjologia, bezpieczeństwo narodowe i wiele innych.

POLITECHNICZNA/ AKADEMICKA. Rozszerzenia: matematyka, geografia i język angielski. Wybierając tę klasę można później podjąć studia między innymi na kierunkach politechnicznych, ekonomicznych i uniwersyteckich takich jak: automatyka i robotyka, architektura, mechatronika, elektrotechnika, budownictwo, informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie, matematyka, informatyka czy fizyka.

- W naszym liceum będą mogły się kształcić także siatkarki w powołanej Akademii Talentów – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor starosądeckiego LO. - Uczennice będą miały możliwość doskonalenia warsztatu siatkarskiego na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej. Jednocześnie będą one zawodniczkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Poprad Stary Sącz i będą stanowić drużynę ligową pod nazwą Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Więcej informacji na stronie szkoły: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...