Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

LO w Starym Sącz: mamy mistrzynię ortografii!

1 kwietnia 2021 r.

Patrycja Szabla, uczennica klasy IIe o profilu humanistycznym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu została laureatką konkursu ortograficznego i zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim VIII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

W tym roku szkolnym  starosądeckie liceum przystąpiło do konkursu po raz pierwszy. VIII Dyktando Niepodległościowe ze względu na trwającą pandemię zostało przeprowadzone w szkole.  1 października 2020 roku uczniowie w całej Polsce pisali dyktando. Z Liceum w Starym Sączu w konkursie wzięło wówczas udział 32 uczniów.

- Najlepszy wynik w etapie szkolnym i pierwsze miejsce zajęła Patrycja Szabla, która jako jedyna z naszych licealistów została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor LO w Starym Sączu. - W marcu tego roku Patrycja wzięła udział w kolejnym etapie konkursu i osiągnęła ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsce w województwie małopolskim.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała polonistka Małgorzata Jawor.

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...