Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Lifting budynku szkoły za ponad 3 miliony złotych!

26 września 2019 r.

Okazały budynek Zespołu Szkół w Marcinkowicach prezentuje się teraz wspaniale. Obiekt przeszedł gruntowną termomodernizację. Wszystko po to, aby zapewnić uczniom komfortowe warunki do nauki. Następnym krokiem będzie budowa hali sportowej dla młodych ludzi uczących się m.in. w klasach mundurowych.

Termomodernizacja była podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmował wymianę dachu wraz z ociepleniem powierzchni dachu i stropu. Wartość zamówienia opiewała na kwotę 1.082.828,18 zł. II etap to docieplenie ścian zewnętrznych, odwodnienie budynku i modernizacja wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

– Inwestycja kosztowała ponad trzy miliony złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Właśnie zakończył się drugi etap prac. To bardzo dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Nie tylko poprawi się komfort nauki, ale też obniżą się rachunki za zużycie energii w okresie zimowym. I co ważne, na tę inwestycję pozyskaliśmy spore dofinansowanie, więc nie obciążyliśmy budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Prace były prowadzone w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego” z  Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego  na lata 2014 – 2020.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...