Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Licealiści - Mogą Więcej

20 listopada 2009 r.

Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego„ Możemy Więcej".Wezmą w nim udział uczniowie dziesięciu liceów ogólnokształcących z Powiatu Nowosądeckiego...

Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym im.Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego„ Możemy Więcej".Wezmą w nim udział uczniowie dziesięciu liceów ogólnokształcących z Powiatu Nowosądeckiego. Potrwa do grudnia 20011 roku.

- Założeniem przedsięwzięcia jest poprawa wyników nauczania, wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji. A także zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych, a w konsekwencji poprawa wyników egzaminacyjnych - wyjaśnia Witold Kozłowski kierownik projektu.

Istotnym elementem jest pomoc psychologa-doradcy zawodowego dla uczniów nim objętych. Celem jest zwiększenie u młodzieży motywacji do nauki oraz wiary we własne możliwości, jak również uatrakcyjnienie kształcenia poprzez stosowanie nowoczesnych form i metod pracy w tym technologii informatycznych.

Na rok szkolny 2009/2010 wnioski do projektu złożyło 1214.uczniów. Zakwalifikowano 980., pozostali znajdują się na liście rezerwowej. Są uczniami: LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, LO w Zespole Szkół w Marcinkowicach, LO w Zespole Szkół Zawodowych w Starym Sączu, LO w Zespole Szkół w Łącku, LO w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie, LO w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Nawojowej, LO w Muszynie, LO w Starym Sączu, LO w Grybowie oraz LO w Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju.

Zajęcia odbywać się będą poprzez pozalekcyjne warsztaty grupowe. Wyrównawcze dla uczniów chcących podnieść poziom swojej wiedzy (656. uczniów) oraz zajęcia dodatkowe poszerzające wiedzę dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce (240. uczniów). Warsztaty nastawione będą na wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, ukierunkowane na rozwój kluczowych kompetencji z zakresu przedmiotów matematyczno- przyrodniczych oraz humanistycznych. Będą też specjalne zajęcia indywidualne prowadzone z uczniami posiadającymi opinię z zaleceniem indywidualnych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (84. uczniów).

Łącznie w roku szkolnym odbędzie się 13 200 godzin, z tego na: doradztwo zawodowe - 2000 godzin, metody efektywnego uczenia się - 2912 godzin, przedmioty matematyczno-przyrodnicze - 3360 godzin, przedmioty humanistyczne - 3360 godzin oraz zajęcia rozwijające - 1568 godzin. Wszystkie zajęcia realizowane są w szkole.

W ramach projektu każde liceum otrzyma nowoczesne materiały dydaktyczne i wyposażenie sal multimedialnych. Podczas konferencji nastąpiło uroczyste przekazanie tego sprzętu. Są to tablice multimedialne „flipchart", laptopy wraz z oprogramowaniem, radiomagnetofon i materiały dydaktyczne. Uczniowie uczęszczający na zajęcia otrzymają „szkolną wyprawkę„ : zeszyty, torbę na ramię, długopis, pamięć pendrive i podkładkę na mysz.

Całkowita wartość projektu wyniesie 3 miliony 780 tysięcy złotych. Zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opracowanie: AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...