Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Lekcja w starostwie

14 maja 2009 r.

W ramach prowadzonych przez powiat nowosądecki „Lekcji samorządowych" w starostwie gościła grupa młodzieży z VI Liceum, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu...

W ramach prowadzonych przez powiat nowosądecki „Lekcji samorządowych" w starostwie gościła grupa młodzieży z VI Liceum, wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Uczniów 2 klasy Liceum powitał Jerzy Górka wiceprzewodniczący Rady Powiatu, który przybliżył młodym ludziom podstawowe zagadnienia związane z pracą i zadaniami samorządu oraz zasadami funkcjonowania Starostwa Powiatowego. Wiceprzewodniczący przedstawił także płaszczyzny współpracy urzędu z innymi instytucjami i mieszkańcami powiatu.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu Sławomira Kmaka z-cy dyrektora Kancelarii Powiatu, który omówił kwestie związane z kształtowaniem i funkcjonowaniem samorządu lokalnego w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

- Cieszę się, że młodzież ma szanse uczestniczyć w tego typu spotkaniu i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce - podkreśliła Grażyna Kalisz, nauczyciel WOS-u. - Z całą pewnością zagadnienia te, będą omawiane również podczas lekcji Wiedzy o Społeczeństwie w szkole.

Praktyka pokazała, że prowadzone od dłuższego czasu „Lekcje samorządowe" cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Chętnie w nich uczestniczą, biorąc aktywny udział w dyskusji, na nurtujące ich tematy. Ideą jest, aby poprzez ten rodzaj kształcenia, budzić świadomość i odpowiedzialność młodych mieszkańców Sądecczyzny, a także zapoznawać ich z zagadnieniami realizowanymi przez samorząd na styku obywatel-urząd.

Opracowanie:AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...