Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kwalifikacja wojskowa zakończona

15 listopada 2021 r.

Ponad trzy miesiące trwała kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiat Nowosądecki razem z Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu. Na wezwanie stawiło się 2448 mężczyzn i 70 kobiet. Dzisiaj podsumowano akcję.

W tym roku, obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegali mężczyźni urodzeni w 2002 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria zdolności B),  kobiety urodzone w latach 1997-2002, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo oraz osoby, które ukończyły 18 lat i nie ukończyły 24 lat życia oraz zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

- W imieniu starosty Marka Kwiatkowskiego bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tegorocznej kwalifikacji - mówił wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Dziękuję również lekarzowi Robertowi Gajewskiemu i pielęgniarce Annie Gondek.

Pracownikom podziękowali również: mjr Zbigniew Gacek - szef wydziału rekrutacji WKU, ppłk Henryk kiełbasa - Komendant WKU i Anna Bober - referent ds. rekrutacji WKU. Kwalifikację przygotowali m.in. pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod kierownictwem Ryszarda Wąsowicza.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...