Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kordelas Leśnika Polskiego dla starosty!

22 września 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał dzisiaj Kordelas Leśnika Polskiego z rąk Pawła Szczygła – dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. To najwyższe odznaczenie dla leśników, ale też dla osób, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju Lasów Państwowych.

- Jestem zaszczycony i bardzo dziękuję za takie wyróżnienie. Cieszę się, że wraz z Lasami Państwowymi podejmujemy wspólne działania na rzecz dobrej gospodarki leśnej, ale też poprawy infrastruktury drogowej. Jako Powiat Nowosądecki otrzymaliśmy bardzo duże środki właśnie z Lasów Państwowych na remonty dróg. Nasz teren jest mocno zalesiony. Lasy stanowią ponad 40 procent powierzchni Powiatu Nowosądeckiego. Bardzo ważna jest więc prawidłowa gospodarka tymi terenami, nad którymi sprawują pieczę poszczególne nadleśnictwa.

Dzisiaj, Kordelas Leśnika Polskiego otrzymało również kilkunastu leśników.

Warto wiedzieć:

Kordelas Leśnika Polskiego to forma najwyższego wyróżnienia - nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Od 1930 roku był to stały element galowego umundurowania leśnika, a jego rękojeści drewnianej, żelazne i srebrne świadczyły o randze i zajmowanym stanowisku.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...