Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Konwent wójtów i burmistrzów

15 lutego 2019 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbył się Konwent wójtów i burmistrzów. Oprócz starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Zarządu Powiatu, wójtów i burmistrzów z naszego regionu, w spotkaniu wziął również udział marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

- Dziękuję staroście nowosądeckiemu za reaktywowanie Konwentu – mówił marszałek Witold Kozłowski. – Mam nadzieję, że będziemy się spotykać regularnie i omawiać najważniejsze sprawy dla Sądecczyzny.

Po tym, jak Marta Maj – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, przedstawiła informację na temat sieci ścieżek rowerowych oraz realizacji inwestycji drogowych w Województwie Małopolskim, marszałek odpowiadał na pytania posłów i włodarzy gmin. Większość dotyczyła połączeń drogowych i szans na ich budowę. Poruszono m.in. temat budowy mostu w Kurowie i „Sądeczanki” oraz kolejnego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu oraz połączenia północnej i zachodniej obwodnicy Nowego Sącza.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski mówił natomiast o zrealizowanych przez Powiat Nowosądecki inwestycjach i planach na najbliższe lata. Wspomniał o remontach dróg i budowie chodników w ubiegłym roku, budowie hali sportowej w Grybowie przy nowym budynku Liceum Ogólnokształcącego, termomodernizacji szkół powiatowych i DPSów oraz budowie nowego skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju. Mówił także o środkach pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego na te przedsięwzięcia.

- W planach na ten rok mamy między innymi zakończenie we wrześniu budowy hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu – dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Wartość robót to ponad pięć milionów złotych. Trwa również termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Planowany termin realizacji pierwszego etapu inwestycji to maj 2019 roku, a orientacyjna wartość to ponad trzy miliony złotych. 

Ponadto zostanie opracowana dokumentacja projektowa wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla przebudowy i modernizacji budynku Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju wraz z zagospodarowaniem działki dla potrzeb Domu Wczasów Dziecięcych (orientacyjna wartość zamówienia: 100 tys. zł) i budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach (orientacyjna wartość zamówienia: 50 tys. zł).

W Konwencie wójtów i burmistrzów wzięli udział m.in.: posłowie – Andrzej Czerwiński, Jan Duda, Wiesław Janczyk, Józef Leśniak, Arkadiusz Mularczyk, marszałek małopolski Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, radni wojewódzcy – Grzegorz Biedroń, Marta Mordarska, Patryk Wicher, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego: starosta Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Edward Ciągło, Marian Dobosz i Zofia Nika, przewodniczący RPN Roman Potoniec, radny Antoni Poręba – szef Klubu PiS w Radzie PN, Marta Maj p.o. dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Przybyli też wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Nowosądeckiego.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...