Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Komisja bezpieczeństwa: jak zapobiegać przemocy w rodzinach, przeciwdziałać narkomanii i  poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym

23 czerwca 2022 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się Wspólna Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Gości powitał w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego - członek Zarządu Edward Ciągło, który wręczył członkom Komisji akty powołania na nową kadencję.

Spotkanie prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.  Członkowie Komisji dyskutowali m.in. na temat działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na ścieżkach rowerowych; monitorowania przestrzegania obowiązujących przepisów w zakresie przewozu drogowego osób i rzeczy; weryfikacji oznakowania dróg, jako środka poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym; poprawy infrastruktury drogowej, poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, a także o nauce właściwych zachowań w ruchu drogowym – podniesieniu poziomu szkolenia rowerzystów, motorowerzystów oraz kandydatów na kierowców pojazdów silnikowych; organizowaniu szkoleniowych warsztatów dla instruktorów i wykładowców oraz kandydatów na kierowców; prowadzenia kursów doszkalających dla nauczycieli prowadzących zajęcia szkolne dla uczniów ubiegających się o wydawanie karty rowerowej.

Zebrani rozmawiali także o poprawie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w miejscach wypoczynku, o działaniach zmierzających do przeciwdziałania narkomanii i alkoholizmowi wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz podjęciu działań na rzecz pomocy osobom poszkodowanym.

Zebrani dowiedzieli się również o tym, w jaki sposób władze Powiatu Nowosądeckiego i Nowego Sącza włączyły się w pomoc w zakwaterowaniu dla uchodźców przybyłych z terenów objętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...