Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kolejny rok współpracy Powiatu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

11 stycznia 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk podpisali dziś porozumienie o współpracy w 2018 roku.

Tak jak w latach poprzednich, Powiat zapewni SUTW pomieszczenia. Udzieli też merytorycznego wsparcia przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność. Uniwersytet pomoże przy opracowaniu Sądeckiej Polityki Senioralnej. W jego siedzibie przy ul Jagiellońskiej 18, w każdy piątek od godz. 9 do 10 udzielane będą porady prawne dla organizacji pozarządowych.

- Powiat od lat wspiera działalność Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doceniając wagę tego, jak wiele dobrego jego działalność przynosi seniorom - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Dzięki uniwersytetowi są stale aktywni, ciekawi świata i nowinek technologicznych. Poszerzają swoje horyzonty.

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. W obecnym roku akademickim w zajęciach bierze udział blisko 400 słuchaczy.

- Polska należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie – przypomina Wiesława Borczyk. - W naszym kraju mieszka już ponad dziewięć milionów ludzi po 60. roku życia. To aż 23 procent populacji. Ta statystyka pokazuje jak ważna jest aktywizacja seniorów.

W tym roku Starostwo Powiatowe chce wydać przewodnik turystyczny "Sądecczyzna dla Seniora". Dwadzieścia przykładowych tras, zawierających cenne wskazówki dla osób w wieku 60+, opracują sami seniorzy.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...