Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Kolejne krążki trafiły do Fonoteki Powiatowej

13 września 2022 r.

Do Powiatowej Fonoteki trafił dzisiaj dwupłytowy album CD. To już 174 płyta nagrana w naszym Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Tym razem krążki zawierają nagrania pieśni strzyganieckich w wykonaniu chóru ze Strzygańca i chóru z Brzeznej.  

- Dzięki nagrywaniu pieśni tradycyjnych chórów i zespołów regionalnych, zachowujemy je dla przyszłych pokoleń i ocalamy naszą kulturę od zapomnienia – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dzięki temu, że istnieje Fonoteka Powiatowa, w jednym miejscu mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.

Chór ze Strzygańca obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Pomysłodawcą nagrania płyt z pieśniami religijnymi był Czesław Mordarski - organista z kościoła w Brzeznej i na Strzygańcu. 

Płyty zostały wydane w ramach prowadzonej pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury Krzysztof Szewczyk oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Sprawdź: https://nowosadecki.pl/fonoteka-ziemi-sadeckiej,strona-2

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...