Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Już w październiku - Muzyczne podróże po literaturze

29 września 2020 r.

Będzie literacko i muzycznie. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała właśnie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Muzyczne podróże po literaturze”.

Już w październiku 2020 r. w bibliotekach publicznych Powiatu Nowosądeckiego zostanie zorganizowanych 20 muzycznych spotkań literackich.

- Będziemy w ten sposób promować czytelnictwo, rozwijać wiedzę i kształtować zachowania czytelnicze – mówi Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. – Pozwoli to również wzmocnić rolę biblioteki jako animatora kultury czytelniczej.

W realizacji zadań weźmie udział Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych GNIAZDO w Starym Sączu.

Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Fundusz Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Kwota dotacji to 16 800,00 zł.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...