Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jest plan rozwoju subregionu do 2020 roku

20 stycznia 2016 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i dyrektor Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich Monika Bochenek wzięli dziś udział w IV Posiedzeniu Forum Subregionu Sądeckiego.

Do Miasteczka Galicyjskiego przyjechali przedstawiciele miast i gmin regionu, by poznać założenia Subregionalnego Programu Rozwoju do roku 2020. Znalazł się w m.in. powiatowy projekt termomodernizacji pięciu budynków. Na ten cel przeznaczono niebagatelną kwotę 6,8 mln zł. Sporo miejsca poświęcono też na omówienie modelu wsparcia kształcenia zawodowego w Małopolsce do 2020 r. Zakłada on utworzenie Centrów Kształcenia Zawodowego i wspierania takich kierunków edukacji zawodowej, na które jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. W dyskujsę na ten temat aktywnie włączyła się dyrektor Monika Bochenek, wskazując działające w powiecie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Nawojowej.

Spotkanie z samorządowcami subregionu sądeckiego prowadzili wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...