Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jesienią przyszłego roku zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą w Marcinkowicach

11 października 2021 r.

Jesienią przyszłego roku planujemy otworzyć halę sportową ze strzelnicą w Marcinkowicach to największa inwestycja sportowa w historii Powiatu Nowosądeckiego. Budynek hali sportowej widać już z daleka. Ta gigantyczna i wielomilionowa inwestycja jest realizowana dzięki staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu Nowosądeckiego. Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych.

- Prace postępują zgodnie z planem. To cieszy i mam nadzieję, że na jesień przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę i udostępnić ją wszystkim chętnym - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - W podziemiach budynku znajdzie się najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą.

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).

- To gigantyczne przedsięwzięcie, również pod względem finansowym - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki naszym staraniom pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu: do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

Po zakończeniu wszystkich prac, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy.

Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego z niecierpliwością czekają na udostępnienie im tych obiektów.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...