Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Jak rozliczyć dotację i jak zdobyć pieniądze w konkursie ofert

10 lutego 2020 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się szkolenie dla członków kół gospodyń wiejskich. Panie i panowie uczyli się m.in. w jaki sposób rozliczać dotacje i jakie są terminy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Członków KGW powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Nasze Starostwo jest współorganizatorem tego spotkania – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy i będziemy wspierać koła gospodyń wiejskich. Wiem, jak bardzo jesteście państwo zaangażowani w działalność na rzecz swoich Małych Ojczyzn. Kiedyś KGW nie miały możliwości zdobywania pieniędzy z dotacji czy w konkursach. Teraz jest to możliwe. Dzięki temu możecie się rozwijać i realizować wspaniałe projekty.

Podczas szkolenia pt. „Formalno-prawne aspekty działalności kół gospodyń wiejskich, zasady i terminy dotyczące rozliczenia z Urzędem Skarbowym”, Małgorzata Batkowska i Elżbieta Górka  z US mówiły o obowiązkach podatkowych KGW, terminach rozliczenia z Urzędem Skarbowym i podpisie elektronicznym. Ponadto Elżbieta Bobak z biura rachunkowego powiedziała, w jaki sposób księgować dokumenty, co dokumentuje wydatek i przedstawiła zasady sponsoringu. Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu omówiła możliwość pozyskania dotacji na realizację zadań publicznych w ramach realizowanych przez Powiat Nowosądecki  konkursów ofert. Roman Potoniec – kierownik ARiMR w Nowym Sączu i jednocześnie przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego poinformował o projektach realizowanych przez tę instytucję.

Organizatorem dzisiejszego spotkania było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu i Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...