Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Internat: będzie strefa aktywności

6 września 2019 r.

Jeszcze w tym roku przy Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu powstanie Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności. Młodzież będzie mogła korzystać z mini siłowni i strefy relaksu.

- W parku w pobliżu Internatu pojawi się sześć urządzeń plenerowych do ćwiczeń fizycznych – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Natomiast w strefie relaksu będzie można między innymi zagrać w szachy i chińczyka na specjalnych stołach. Znajdzie się tam również stojak na rowery. Takie miejsca są bardzo potrzebne. W czasie wolnym od nauki, młodzież może tutaj miło spędzić czas rozwijając tężyznę fizyczną i odpoczywając. Cieszę się, że udało nam się stworzyć takie miejsce.

Siłowania będzie się składała z urządzeń: biegacz wolnostojący, stepper ruchomy, wahadło, prostownik pleców, wyciąg górny + wyciskanie siedząc oraz z dużego i małego koła tai chi.

Całość będzie kosztowała ponad 63 tysiące złotych. Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA.

Ale to nie wszystkie inwestycje prowadzone w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

- Wjazd został wyłożony kostką, pojawiła się też brama wjazdowa, a wewnątrz budynku jest recepcja, co ułatwia wychowawcom sprawdzanie, czy jakieś niepowołane osoby nie wchodzą na teren budynku – mówi dyrektor IM Lucyna Dybiec.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...