Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju - weekend z kulturą i tradycją!

9 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otworzył dzisiaj wieczorem II Festiwal Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju. Towarzyszył mu Zygmunt Berdychowski - założyciel Fundacji Sądeckiej oraz burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk.

- Impreza daje możliwość zaprezentowania bogactwa tradycji i kultury naszego regionu. Na scenie zaśpiewały i zatańczyły zespoły regionalne, a gospodynie z kół gospodyń już szykują pyszności na kolejne dni. Impreza potrwa przez cały weekend - mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Już jutro w Piwnicznej-Zdroju rozpocznie się dwudniowy IV Salon Przemysłu Turystycznego (10-11 września), który zgromadzi osoby zainteresowane promocją regionu i rozwojem szeroko pojętej turystyki. Ponadto, na jutro oprócz występów zespołów zaplanowano Festiwal Smaku i Rękodzieła oraz ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego „Sądeckie Smaki od Pokoleń. Odbędą się również Igrzyska Lachów i Górali.

W niedziele natomiast zaprezentują się koła gospodyń wiejskich. Odbędzie się również konkurs „Węgierskie Smaki w Kuchni Regionalnej”. Przez cały weekend trwa również Festiwal Biegowy.

- Cieszę się, że tak duże, międzynarodowe imprezy odbywają się właśnie na Sądecczyźnie! Zapraszamy w ten weekend do Piwnicznej-Zdroju! - mówi starosta Marek Kwiatkowski.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...