Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dzisiaj święto samorządu

27 maja 2021 r.

Samorządowcy z Małopolski świętowali dzisiaj w Starym Sączu. Okazją był Małopolski Dzień Samorządowca ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych. Odbyły się one 27 maja 1990 roku. Podczas spotkania, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego. Po nabożeństwie, samorządowcy wysłuchali wykładu ks. prof. dr hab. Jacka Urbana, dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a także koncertu Kwartetu Galicyjskiego.

O samorządzie, jego zadaniach i wyzwaniach mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, a o świętej Kindze – patronce samorządowców – burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Wśród gości dzisiejszego spotkania nie zabrakło samorządowców z całego województwa Małopolskiego, posłów i radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...