Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dyskusja o obszarze chronionego krajobrazu

12 lipca 2019 r.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z posłami: Janem Dudą i Anną Paluch. Dyskutowano o zmianie uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego dotyczącej południowo-małopolskiego obszaru chronionego krajobrazu.

Południowo-małopolski obszar chronionego krajobrazu obejmuje większość gmin na terenie Powiatu Nowosądeckiego z wyłączeniem Muszyny, która znajduje się w Popradzkim Parku Krajobrazowym (te formy ochrony się nie nakładają).  Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, dla każdej z form ochrony Sejmik Województwa Małopolskiego określa zakazy spośród tych wynikających z Ustawy. Istniejąca uchwała Sejmiku z 2012 roku ma teraz zostać zastąpiona nową. Zespół Parków Krajobrazowych w porozumieniu z Sejmikiem przystąpił więc do opracowania nowej uchwały w tym zakresie. Jej zapisy mają złagodzić dotychczasowe zakazy.

Podczas spotkania, w którym wziął również udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójtowie stwierdzili, jest zbyt dużo form ochrony krajobrazu, co w efekcie ogranicza rozwój gmin i inwestycje. Do sierpnia tego roku będą trwały konsultacje nad nowymi zapisami, a następnie, projekty będą wysyłane do uzgodnienia do każdej z gmin.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...