Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Doroczne spotkanie sołtysów

19 stycznia 2010 r.

Mszą świętą rozpoczęli doroczne spotkanie opłatkowe sołtysi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sołtysów Ziemi Sądeckiej...

Mszą świętą celebrowaną przez proboszczów parafii św.Kazimierza w Nowym Sączu ks.prałata Stanisława Czachora (księdza seniora) i ks.dra Jana Siedlarza oprawioną śpiewem Marty Adamczyk z Milika, rozpoczęli doroczne spotkanie opłatkowe sołtysi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Sołtysi z nabożeństwem wysłuchali kazania wygłoszonego przez ks. Siedlarza, a także zmówili specjalnie przygotowaną na tę okoliczność modlitwę wiernych w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, zmarłych bliskich i rodzin.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się w nowosądeckim Starostwie.

Przybyłych gości powitali wicestarosta Mieczysław Kiełbasa oraz członek Zarządu Powiatu Józef Broński.

- Sołtys jest osobą, do której jako pierwszej, przychodzą mieszkańcy ze swoimi problemami, życzę państwu dobrego roku, wielu sukcesów i poczucia dobrze spełnionego obowiązku - życzył wicestarosta Kiełbasa.

Miłym przerywnikiem, doskonale wpisującym się w nastrój spotkania były wesołe harce grupy kolędniczej z Piątkowej. Między stołami krążyli dziad z turoniem, baba, żyd, cyganka i pastuszkowie w rytmie skocznych odgrywek kapeli.

Prezes stowarzyszenia Józef Szudy, sołtys z Bartkowej, złożył sprawozdanie z działalności zarządu za 2009 rok. Przypomniał najważniejsze działania - wyniki konkursu na najlepszego sołtysa Sądecczyzny, przeprowadzone szkolenia, realizację programów unijnych, a także pielgrzymkę sołtysów do Lichenia. W skrócie zaprezentował plan na 2010 rok.

Następnie odznaczył sołtysa Gródka (gm.Grybów) Antoniego Łukasika, medalem przyznanym z okazji obchodzonego w listopadzie ubiegłego roku 15-lecia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Długoletniemu działaczowi środowiska sołtysów złożono gratulacje i odśpiewano na stojąco „Sto lat".

Wiadomością dnia, była informacja o planowanej kandydaturze Marka Wójcika na prezydenta miasta Nowego Sącza w nadchodzących wyborach.

To były członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego (pierwszej kadencji), a obecnie dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich, doradca wicepremiera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, sekretarz Zespołu do spraw decentralizacji, wieloletni menedżer samorządowy odpowiedzialny za funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej, przewodniczący Rady Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, przewodniczący rady społecznej i likwidator zakładów opieki zdrowotnej, członek zespołu doraźnego ds. restrukturyzacji służby zdrowia. Koordynator wielu projektów z zakresu zarządzania usługami przez samorządy terytorialne i podmioty gospodarcze, członek zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Wcześniej tworzył Sądecką Strefę Usług Publicznych. Marek Wójcik znany jest środowiskom wiejskim jako współtwórca sejmowej ustawy o funduszu sołeckim.

Jak na spotkanie opłatkowe przystało były również opłatek pobłogosławiony przez księdza Jana Siedlarza, życzenia i serdeczności.

Po korytarzach starostwa niczym echo rozbrzmiewała wspólnie zaśpiewana kolęda „Podnieść rączkę Boże dziecię".

Opracowanie: BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...