Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dom Wczasów Dziecięcych: dzisiaj pierwszy mecz na nowym boisku

30 lipca 2020 r.

Nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju zostało dzisiaj oficjalnie oddane do użytku. Stary plac z popękanym asfaltem odszedł w przeszłość – teraz, na poliuretanowej nawierzchni można rozgrywać mecze, a kibice mogą bezpiecznie oglądać sportowe zmagania.

- Cały czas inwestujemy w infrastrukturę sportową, szczególnie przy szkołach i ośrodkach, w których przebywa dużo dzieci i młodzieży – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To kolejne zmodernizowane przez nas boisko. Z kilku nowych obiektów na terenie Powiatu Nowosądeckiego od dłuższego już czasu korzysta młodzież.

Przebudowa boiska przy DWD w Piwnicznej-Zdroju kosztowała ponad 284 tysiące złotych. Powiat otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa” w kwocie 152 tysięcy złotych.

Inwestycja obejmowała podniesienie terenu płyty boiska o około metr, wykonanie bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, budowę chodników z kostki brukowej oraz odwodnienie terenu, wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów. Wokół pojawiły się ławki, trawniki i wyposażenie sportowe. Obiekt ma powierzchnię 362 metrów kwadratowych.

- Bardzo dziękuję staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu i wicestaroście Antoniemu Koszykowi za przychylność i decyzję o remoncie boiska - mówiła Urszula Janusz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju. – To dla dzieci i młodzieży przybywających do nas z całej Polski naprawdę wielka radość. Już dzisiaj będą mogły rozegrać pierwszy mecz. Dziękuję również marszałkowi województwa Witoldowi Kozłowskiemu, który wraz z Zarządem podjął decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: radna wojewódzka Marta Mordarska reprezentująca marszałka Witolda Kozłowskiego, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Marian Dobosz, burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Dariusz Chorużyk (który zadbał o oświetlenie obiektu), sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, a także ks. Janusz Balasa, który poświęcił nowy obiekt oraz Maciej Matyja z firmy Bud-Mat z Krynicy Zdroju – główny wykonawca boiska.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...