Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i inwestycje drogowe

25 września 2020 r.

 

Szczegółowa informacja na temat inwestycji drogowych oraz wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2020 r. - to główne tematy omawiane podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przedstawił radnym sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym, czyli od ostatniej czerwcowej sesji. Wspomniał, że w ramach realizacji projektu pn. "Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz" 14 lipca zawarto umowę na dostawę oprogramowania e-usług o wysokim poziomie dojrzałości wraz z rozbudową systemu teleinformatycznego do obsługi powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wartość umowy to 233 tys. zł. Natomiast 22 września zawarto siedem umów na realizację usługi polegającej na cyfryzacji i poprawie jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizacji bazy danych EGiB. Ich łączna wartość to 9.681.570 zł.

- Jest to końcowy etap prac w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, gwarantujący wykonanie projektu w całości w ramach przyznanych środków – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - Tym samym jesteśmy jedynym powiatem nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju, który rozstrzygnął przetarg w jednym postępowaniu. Jest to efekt wypracowania własnego sposobu przeprowadzenia prac modernizacyjnych.

W ramach sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym starosta przedstawił szczegółowy raport na temat inwestycji drogowych (więcej: https://nowosadecki.pl/pl/powiat-wydaje-miliony-na-budowe-chodnikow-i-remonty-drog). Wspomniał m.in. o wyremontowaniu odcinka obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Po długich negocjacjach udało się wyegzekwować od wykonawcy realizację tych prac w ramach gwarancji.

Starosta Marek Kwiatkowski wspomniał też o przekazaniu dwóch nowych ambulansów dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Trafiły one do podstacji w Łącku i Krynicy-Zdroju. Łącznie SPR wzbogaciło się o cztery nowe karetki w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny. Wartość ambulansów to blisko 2,5 mln zł.

W dzisiejszej sesji wziął udział radny wojewódzki Stanisław Pasoń.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...