Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Ciupaga” z Nagrodą Starosty!

16 lutego 2017 r.

 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak wręczył Kapeli Góralskiej „Ciupaga” z Łącka Nagrodę Starosty w wysokości 2 tysięcy złotych.

- Dziękuję wszystkim członkom Kapeli za niezwykłą promocję ziemi sądeckiej na antenie ogólnopolskiej telewizji – powiedział starosta Marek Pławiak. - Dzięki Waszej miłości do muzyki regionalnej, twórczemu podejściu do tradycji oraz talentowi artystycznemu Sądecczyzna i jej dorobek zyskała wielu miłośników w Polsce. Każdy Wasz koncert to eksplozja radości i zabawy doskonale rozsławiająca nasz region. W niezwykły sposób łączycie tradycję z nowoczesnymi brzmieniami i ciekawą aranżacją. Wszystkim członkom Kapeli Góralskiej „Ciupaga” życzę dalszej wspaniałej kariery artystycznej, realizacji planów i nieprzemijającej miłości do muzyki.

Kapela dała krótki koncert i zaprezentowała swoje muzyczne umiejętności.

- Dziękujemy za nagrodę i docenienie nas przez władze Powiatu Nowosądeckiego - mówił Piotr Krzywdziński, lider grupy. – Specjalne podziękowania należą się staroście Markowi Pławiakowi, wicestaroście Antoniemu Koszykowi i radnemu Tadeuszowi Zarembie z Łącka, który wysyłał mnóstwo esemesów, wspierając nas przez cały czas występów w programie.

Przypomnijmy, że Kapela Góralska „Ciupaga” występowała m.in. w „Mam talent”.

Kapela Góralska „Ciupaga” z Łącka istnieje od 2005 roku. Gra żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami słowackimi, bałkańskimi, węgierskimi i cygańskimi. Zaletą muzyków jest radosne i pełne ekspresji przekazywanie muzyki. Kapela występuje na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrała ponad sto koncertów.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...