Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Chorujesz na cukrzycę? Posłuchaj wykładów z cyklu "Ogarnij cukier"

5 października 2017 r.

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki realizuje cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób poruszane są tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę.

Z tą chorobą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań. Wystarczy tylko wymienić choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

- Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu - podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących. - Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie.

Do prowadzenia webinariów udało się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog.

Wykłady pt. „Ogarnij cukier” będą odbywały się do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20. Interaktywny wykład online składa się z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, podczas której każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi.

Harmonogram i tematyka wszystkich webinariów na stronie: www.ogarnijcukier.pl.

Opr: (szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...