Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Chleb nasz powszedni w Osadzie Młyńskiej

5 września 2019 r.

W niedzielę, 15 września 2019 r., w Zabytkowej Osadzie Młyńskiej w Roztoce-Brzezinach odbędzie się spotkanie pod hasłem „Chleb nasz powszedni”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.

- Podczas spotkania przeniesiemy się wstecz do zagrody młynarza, uruchomimy stary młyn i poznamy jego historię. W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Piechocką z Pracowni Dekoracji Chochlik - uszyjemy tam lniane worki na chleb i poznamy wyjątkowe właściwości tkanin lnianych. Połączenie otwarcia młyna i praktycznych warsztatów szycia lnianych worków nawiązuje do myśli przewodniej tegorocznej 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, tworząc splot tradycji, rzemiosła, krawiectwa i tego, co zwykłe, codzienne – chleba naszego powszedniego – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie uświetni występ zespołu regionalnego Rożnowska Dolina oraz inscenizacja postoju oddziału partyzanckiego w młynie, którą przedstawi wojskowa grupa rekonstrukcyjna SRH 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Całość będzie okraszona degustacją tradycyjnego chleba z pieca oraz lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przydonicy.

Impreza rozpocznie się 15 września (niedziela) o godz. 14 w Zabytkowej Osadzie Młyńskiej Roztoka-Brzeziny 105.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...