Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Bursa Szkolna w Starym Sączu: są już łazienki z prysznicami w kolejnych pokojach

19 lutego 2021 r.

W kolejnych pokojach Bursy w Starym Sączu zrobiło się komfortowo. Wszystko za sprawą remontów i nowych łazienek z prysznicami w pokojach. To dla uczniów korzystających z Bursy bardzo ważne - teraz czują się swobodnie i mają odpowiednie warunki.

Remont udało się wykonać w ramach projektu „Podniesienie standardu mieszkania w Bursie poprzez wykonanie łazienek w pokojach”, a koszt inwestycji to ponad 218 tysięcy złotych.

- Dzięki modernizacji, mamy 16 pokoi z łazienkami i prysznicami - mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. – W sumie jest ich 23. Dodatkowo, mamy też opcję, gdzie jest jedna łazienka na trzy pokoje dwuosobowe.

Pokoje zostały wyposażone w nowe meble: szafy, stoły, komody, półki na książki, szafki nocne zasłony oraz  krzesła, które trafiły na świetlicę i do jadalni.

- Kupiliśmy też meble kuchenne, z których może korzystać młodzież oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni - dodaje dyrektor Lucyna Dybiec. - Te zakupy kosztowały ponad 50 tysięcy złotych.

Przed wejściem do pokoju nauczycielskiego zrobiono recepcję, a w korytarzu pojawił się stół do bilarda ufundowany przez Stowarzyszenie „Nasz drugi dom”.

W Bursie Szkolnej w Starym Sącz jest 150 miejsc dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W okresie ferii i wakacji, Bursa wynajmuje pokoje sportowcom, odbywają się tutaj kolonie i obozy.

Fot. Bursa Szkolna w Starym Sączu

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...