Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Bukowiec: 1,2 kilometra nowej nawierzchni!

6 czerwca 2019 r.

Mieszkańcy Bukowca w gminie Korzenna nie narzekają już na zniszczony asfalt. Właśnie zakończyły się prace remontowe przy ponad 1,2-kilometrowym odcinku drogi w tej miejscowości.

- Bardzo dziękuję w imieniu mieszkańców Bukowca – mówi sołtys Helena Biel. – Tyle lat czekaliśmy na remont nawierzchni i wreszcie się udało. Super!

Na początku tego roku Powiat Nowosądecki otrzymał promesę na ponad 5 milionów złotych. Pieniądze na remont drogi Lipnica Wielka - Bukowiec na długości 1240 metrów stanowią jej część. Zostały przekazane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi, a resztę dołożył Powiat Nowosądecki.

- Teraz na pewno będzie bezpieczniej – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nie dość, że jest nowa nawierzchnia, to jeszcze są namalowane linie boczne, żeby lepiej jeździło się w nocy. Cieszę się, że udało nam się wykonać tę inwestycję.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radny powiatowy Marcin Bulanda, radny gminy Korzenna Rafał Gajewski i szef Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...