Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Budowa hali w Marcinkowicach: niebawem rozegramy tu pierwsze mecze

19 lipca 2022 r.

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach są bardzo zaawansowane. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał dzisiaj  z szefem firmy wykonującej inwestycje Piotrem Gurgulem i kierownikiem budowy Arkadiuszem Wojtasem.

- Za niedługo rozegramy tutaj pierwsze mecze – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski. – W hali montowane są obecnie elementy wyposażenia, niebawem będzie kładziony parkiet. Są już trybuny i konstrukcje do gry w koszykówkę. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Gotowa jest już strzelnica. Cieszę się, że widać tak duże postępy prac.

Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już wielomilionowe dofinansowanie do tych inwestycji.

Fot. Maria Olszowska

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...