Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

„Braterskie spojrzenie” – IX Międzynarodowy plener malarski sztuki i rzemiosła w Krynicy Zdroju

UWAGA – TERMIN WYDARZENIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Przez 10 ostatnich dni lipca odbywa się w Krynicy Zdrój Międzynarodowy Pleneru malarstwa i rękodzieła artystycznego pt. „Braterskie Spojrzenie”. W plenerze biorą dzieci z Ukrainy oraz z Polski, dlatego też  dewizą pleneru jest ” poprzez sztukę i kulturę do przyjaźni, zrozumienia i pokojowego współistnienia”.

Na krynickim Deptaku wiele się dzieje. Występy na scenie obok pijalni, muzycy grający na terenie Deptaku oraz WARSZTATY działające podczas pleneru „Braterskie Spojrzenie”.

Wszystkie te wydarzenia cieszą się dużą popularnością, możliwość stworzenia własnoręcznego dzieła pod okiem artystów przyciąga rzesze zwolenników. Jedno z rękodzieł wielokrotnie wsadzane jest, przez osoby które to rękodzieło stworzyły, do ust ! I nie jest to nic strasznego, jako że rękodziełem tym, jest ozdobiony lukrem pyszny piernik.

Plener „Braterskie Spojrzenie” pokazuje uczestnikom piękno polskich krajobrazów ale także piękna miejsc znajdujących się u naszych południowych sąsiadów. Uczestnicy pleneru na jeden dzień zagościli w Bardejovie, gdzie po zwiedzaniu zabytków uwiecznili na swoich pracach. Dzięki tego typu działaniom informacja o naszej inicjatywie dociera do coraz większej rzeszy odbiorców w Polsce, na Ukrainie a teraz także na Słowacji. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych edycjach pleneru „Braterskie Spojrzenie”, uczestniczyć będą również artyści ze Słowacji. Promocja przez kulturę to jedna z przyjemniejszych form promocji.

 

Szczegóły wydarzenia wkrótce.

 

Kontakt: www.fundacja-braterstwo.org

 

 

Organizator:
Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko - Ukraińsko - Słowackiej
Temin:
21 lipca 2018
Miejsce:
Krynica Zdrój
Wyszukiwarka
Słowo kluczowe:
Miejsce:
Czas: