Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Bezpłatne badania kolonoskopowe

14 lipca 2022 r.

W ramach programu „Szanuj zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu limanowskiego, suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego” można wykonać w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Koszt badania pokrywa w pełni Unia Europejska i Skarb Państwa.

Badania realizuje firma Allmedica z Mszany Dolnej. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy m.in. Powiatu Nowosądeckiego. Firma zwraca koszty dojazdu każdemu pacjentowi wykonującemu badanie, a osobie, która się nim opiekuje po badaniu wypłacane jest wynagrodzenie w formie ryczałtu.

Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?

Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy, osoby uczące się lub pracujące na terenie powiatów limanowskiego i suskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i tatrzańskiego, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz  zaliczają się do jednej z poniższych grup wiekowych:

- osoby w wieku 50 – 65 lat,

- osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,

- osoby w wieku 25-49 lat, z rodzin z zespołem Lyncha posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej

- osoby w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP) posiadające odpowiednie potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?

- Zarejestruj się telefonicznie pod ogólnopolskim numerem infolinii + 22 610 10 10 lub osobiście w dowolnej placówce Allmedica.

- Uzupełnij dokumenty przed badaniem, które możesz pobrać ze strony www.allmedica.pl. pod ikoną „Bezpłatna Kolonoskopia” lub ich wydrukowany komplet otrzymasz wraz z ulotkami dotyczącymi przygotowania się w każdej placówce Allmedica.

- W dniu badania przyjdź 50 minut przed planowanym terminem badania celem złożenia dokumentów i zarejestrowania się.

Bezpłatne badania w znieczuleniu wykonywane są w placówce przy ul. Orkana 10 w Mszanie Dolnej.

Ze względu na znieczulenie anestezjologiczne, pacjentowi w drodze powrotnej musi towarzyszyć osoba pełnoletnia.

Wszelkie szczegóły dotyczące badań znajdziesz również na stronie www.allmedica.pl.

Więcej informacji?

Wyczerpujące informacje znajdują się na stronie internetowej www.allmedica.pl w zakładce „Bezpłatna Kolonoskopia”, gdzie został umieszczony specjalny, bezpośredni numer telefonu komórkowego 534-597-780, pod który wystarczy wysłać sms lub zadzwonić, aby skontaktował się z państwem konsultant, który wyjaśni wątpliwości, uzgodni dogodny termin badania oraz dokona państwa rejestracji. 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...