Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Bezpieczeństwo przede wszystkim

23 stycznia 2023 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w spotkaniu dotyczącym rozwoju małopolskich jednostek WOT, rozbudowy infrastruktury wojskowej w regionie oraz planów inwestycyjne na potrzeby Wojska Polskiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Omawiano m.in. prace przy tworzeniu jednostki wojskowej w Wojnarowej, w gminie Korzenna. Ma tam stacjonować 4 Batalion Piechoty Górskiej.

- Bezpieczeństwo naszej Ojczyzny to priorytet dla polskiego rządu. Dziś, gdy za wschodnią granicą toczy się wojna, obronność jest szczególnie ważna. Właśnie dlatego intensyfikujemy działania w tak wielu obszarach. Zwiększająca się systematycznie liczebność wojska, prowadzenie akcji szkoleniowych i poszerzanie infrastruktury z tym związanej - to główne kierunki. Inwestowanie w bezpieczeństwo i umacnianie armii to plan na kolejne lata. Na ziemi sądeckiej są już Wojska Obrony Terytorialnej. Liczymy, że ich liczebność będzie rosła. Rozwój wojska w Małopolsce to ogromna inwestycja finansowa wymagająca współpracy i zaangażowania. Współdziałamy, aby przygotować jak najlepszą infrastrukturę, w tym sieć dróg, które będą służyły także rozwijającemu się Wojsku - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wspierane jest również powstawanie w Małopolsce Ośrodków Szkoleniowych oraz rozwoju Legii Akademickiej, które będą zachęcać nowych ochotników do zostania zawodowymi żołnierzami.

Źródło: https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=14586

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...